Star Tours | Ljubljana Tur 4 ditor
1072
post-template-default,single,single-post,postid-1072,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-13.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2,vc_responsive
 

Ljubljana Tur 4 ditor

Ljubljana Tur 4 ditor

Cmimi 145 euro

Datat e udhetimit: 14 Shkurt, 7 Mars

Programi

Dita e pare: Nisja nga Tirana behet ne oren 05:00.
Kalojme nga kufiri I Hanit te Hotit, drejt Podgorices. Pushime te shkutra per kafe. Vazhdojme udhetimin ne Medjugorje.

Vizite ne Mostar ose i qujatur ndryshe qyteti i Menekshese ku do vizitojme:

  • Uren e Mostarit
  • Xhamine e Madhe
  • Katedralen e Betonte
  • Rruget e dyqaneve artizanale

Vazhdojme udhetimin drejt Medjugorjes, vizite e shkurter e qytetit. Do vizitojme Katedralen e Shejnte. Akomodimi ne hotel.

Dita e dyte: Mengjesi ne hotel. Nisja drejt Ljubljanes. Ndalesa te shkurta rruges per pushim. Mberritja ne qytet, konsumi I drekes dhe vazhdojme me programin. Vizita fillon me Kishen Ortodokse St Cyril dhe Kisha Methodius. Uren e Dragojnve I cili eshte simboli i qytetit ku nuk duhet te humbisni dhe uren Butchers. Sheshin Presernov ku qendron Kisha Franceskane e Annuciates dhe Triple Bridge. Sheshin e Kongresit nje nder vendodhjet me skenike te qytetit. Akomodimi ne hotel dhe mbremje e lire.

Dita e trete: Pas mengjesit ne hotel nisemi ne drejtim te liqenit Bled I cili eshte nje nga destinacionet me te njohura turistike te Sllovenise. Duke u kufizuar me alpet dhe kufirin austriak, liqeni Bled te jep nje pamje teper piktoreske. Do marrim anijen per hetitjen deri ne ishull, qe zgjat rreth 1 ore e 10 minuta. Pastaj kemi shpellen e Postojna ( me pagese extra)  nje keshtjelle mesjetare unike me e madhja ne bote. Nje tren I vogel elektrik do ju percjelle gjate vizites.
Kthimi ne qytet. Vizite ne Kalane e Ljubljanes. Museumi I Iluzioneve eshte definitivisht ndryshe nga cdo gje qe keni pare ( me pagese extra)
Akomodimi ne hotel.

Dita e katert: Mengjesi ne hotel. Nisja drejt Tiranes me ndalesa rruges. Kthimi ne darke ne Tirane

Ne cmim perfshihen:
– Transporti vajtje – ardhje me autobus super komod ( AC, wifi, Wc)
– Akomodimi 1 nate ne Medjugorje, 2 nete ne Ljubljane
– Mengjesi per te gjitha ditet e qendrimit

  • Guide shoqeruese gjate gjithe udhetimit
  • Udhetimi me anije ne liqenin Bled

Nuk perfshihet ne cmim:
 Dreka dhe darka
– 
Gjithcka qe nuk eshte permendur ne program

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.