Star Tours | STAMBOLL 89 EURO
1041
post-template-default,single,single-post,postid-1041,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-13.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2,vc_responsive
 

STAMBOLL 89 EURO

STAMBOLL 89 EURO

DT: 7 MARS

Dita e pare:

Nisja nga Tirana ne oren 02:00 Udhetimi gjate nates ne drejtim te Stambollit behet me ndalesa te shkurtra. Mberritja ne Stamboll rreth pasdites. Darka e lire dhe akomodimi ne hotel.

Dita e Dytë: Mëngjesi në Hotel. Fillojme shetitjen  me udhëtim në Eminoy (stacioni i anijeve dhe jahteve për në Bosfor). Kemi mundesi per te vizituar akuariumin ( pagese extra) Lundrim me anije për tre orë në Ngushticën e Bosforit në drejtim të Detit të Zi për të vizituar pjesën bregdetare të Stambollit, Evropën dhe Azinë, si dhe për të parë nga anija kalanë e vjetër Rumelitisa. Akomodimi ne hotel dhe darka e lire.

 

Dita e Trete: Mëngjesi në Hotel. Vizitë panoramike me guidë në Monumentet Kryesore të qytetit, si: Xhamia Blu, Hipodromi, Dollmabahce, njohja me Bazilikën e famshme të Shën Sofisë, shëtitje me autobus, kalimi mbi Bririn e Artë nëpërmjet Urës së Gallatës, kalim në urat e varura të Bosforit për të kaluar në Kontinentin Aziatik, vizitë në pikën turistike të Çam Lixha (pikën më të lartë të qytetit, kodra e të dashuruarve). Kthimi në Hotel. Ssitemimi dhe Fjetje në Hotel.
Dita e katert:

Mengjesi ne hotel.  Nisja për në Tirane. Gjate rruges ndalesa te shkurtra. Mberritja ne Tirane.

Në pagesë përfshihen:
-Udhëtimi vajtje – ardhje me autobus.
-Akomodimi 3 netë në hotel në qendër të pjesës Evropiane të Stambollit
-Mëngjeset për të gjithë ditët e qëndrimit.
-Shëtitjet në Stamboll me autobus (sipas programit)
-Shoqërues shqiptare gjate gjithe udhetimit

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.