Star Tours | Vjenë – Budapest – Beograd, 199 E
1064
post-template-default,single,single-post,postid-1064,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-13.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2,vc_responsive
 

Vjenë – Budapest – Beograd, 199 E

Vjenë – Budapest – Beograd, 199 E

⠀5 dite, €199

Datat e  nisjeve:

► 13 Shkurt
► 6, 13, 20 Mars

Dita e Parë: Nisja në oren 04:00 nga Tirana me autobus. Pas kryerjes së veprimeve doganore kufitare në Muriqan, vazhdimi i udhëtimit gjatë rivieres së Malit të Zi. Ndalesë e shkurter në Budva. Vazhdimi i udhetimit për në Herceg Novi, ku me traget do të kalohet Gjiri i Kotorrit. Vazhdohet udhëtimi me autobus në territorin kroat. Vazhdimi i udhetimit për në Split. Mbrritja në Split. Sistemimi në Hotel.

Dita e Dytë: Mëngjesi në Hotel. Nisja për në Zagreb. Ndalesë 2 orë në Zagreb, ku vizitohet Kryeqyteti Kroat me monumentet historike të tij. Vazhdimi i udhëtimit në territorin Austriak. Vazhdimi i udhëtimit për në Vjenë. Mbrritja në Vjenë. Sistemimi në Hotel.

Dita e Tretë: Mëngjesi në Hotel. Gjatë ditës, Vizitë me guidë ne dispozicion në pikat turistike më të bukura të Vienës, si: Muzeu i Arteve të Bukura, Opera e Vienës, Parlamenti, Bashkia e Qytetit, Muzeu Kryesor, Pallati Schonbrunn – Residenca e meparshme verore e familjes së Hasburgeve, Universitetin Kryesor, Teatrin Kombëtar dhe Kishën Kushtimore, Holfburg – Residenca 600 vjecare e Hasburgëve. Nisja për në Budapest. Udhëtimi zgjat 2 orë. Mbrritja në Budapest. Sistemimi në Hotel.

Dita e Katërt: Mëngjesi ne Hotel. Gjatë ditës, vizitohen monumentet më tërheqëse të Qytetit si: Kodra Gellert, Fortesa e Peshkatarit, Kisha e Shën Matias, Katedralja e Shën Stefanit, Kështjella Vayda Hunjad, Sheshi i Heronjve, Citadela etj. Kalimi nëpër urat e Budapestit, si: Ura e Luanëve, Ura e Elisabetës e cila është Ura e parë e varur në Botë, Statuja e Shën Gellertit, kalimi mbi urën e Margaritës. Pasdite, Nisja për në Beograd. Udhëtimi zgjat rreth 5 orë pa ndalesa. Mbrritja në Beograd. Sistemimi në Hotel.

Dita e Pestë: Mëngjesi ne Hotel. Paradite Vizitë e shkurtër e Beogradit dhe Nisja për në Tiranë. Ndalesë e shkurtër në Prishtinë. Mbrritja në Tiranë.

💰Perfshihet ne cmim:⠀
Udhëtimi vajtje-ardhje me autobus⠀
Shëtitjet me autobus.⠀
Akomodim në hotel.⠀
Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.⠀
Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë

 

 ➡️Per rezervime dhe me shume informacione na kontaktoni⠀⠀⠀⠀
📱 +355 69 20 69 694⠀⠀⠀ +35544521300⠀⠀⠀
 info@star-tours.al⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Pagesat mund ti kryeni:⠀⠀⠀⠀⠀
🏦 Procredit Bank (Star Tours 2014)⠀⠀⠀⠀⠀
📮Western Union & MoneyGram⠀⠀⠀⠀⠀
🎯 Prane zyres tone⠀⠀⠀
🚦Adresa: Rruga Teodor Keko , Unaza e re , prane raiffaisen bank⠀⠀⠀
#startours #trip #sanvalentin

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.