Star Tours | Romë – Firenze – Venecia – 259€
1191
post-template-default,single,single-post,postid-1191,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-13.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2,vc_responsive
 

Romë – Firenze – Venecia – 259€

Romë – Firenze – Venecia – 259€

Datat e udhëtimit: 

17 – 22 Shtator

15 – 20 Tetor

26 Nëntor – 1 Dhjetor

 

PROGRAMI:

►Dita e Pare: Tirane – Bari 
Nisja nga Tirana ne darke. Mberritja ne Durres ku do ti hipim tragetit per te shkuar ne Bari.

►Dita e Dyte: Bari – Rome 
Mberritja ne Bari rreth ores 08:00 te mengjesit. Pas procedurave doganore vazhdojme udhetimin drejt Romes. Ndalesa te shkurtra rruges per pushim, kafe & tualet. Mberitja ne Rome pas drekes, rreth ores 16:00. Akomodimi ne hotel, vizite ne Colosse & Piazza Venezia.

►Dita e Trete: Rome – Firenze 

Mengjesi ne hotel. Ne oren 08:30 fillojm turin e Romes ku do te vizitojme Vatikanin, Castel San Angelo, Plazza del Popolo. Plazza di Spagnia, Fontana di Trevi, Via Del Corso, Panteoni. Nisja drejt Firenzes rreth ores 16:00. Mberritja dhe akomodimi ne hotel. Vizite ne Michelangelo dhe me pas qendrim I lire .

►Dita e Katert: Firenze – Venecia 
Pas mengjesit startojme vizitat ne qendren historike duke filluar nga galleria Degli Uficci, Ponte Vechio Piazza della Signoria, Piazza Duomo. Ora 16:00 nisja drejt Venecias. Mberritja ne Venecia ne darke. Akomodimi ne hotel.

►Dita e Peste: Venecia – Opatija 
Mengjesi ne hotel. Ne oren 08:30 nisemi nga Punto Sabione per  te hyre ne brendesi te ishullit te Venecias nepermjet kanalit. (Kosto extra 20 euro per taksen e qytetit dhe bileten e anijes) Fillojme vizitat ne Piazza San Marco ku ndodhen pothuajse te gjitha kishat, monumentet dhe atraksionet e Venecias. Ne dreke nisja per ne Opatija . Mberritja ne hotel. Me pas qendrim i lire.

►Dita e Gjashte: Opatija – Tirane 
Pas mengjesit ne hotel. Nisja per udhetimin ne kthim per ne Shqiperi me ndalesa te shkrutra gjate rruges. Mberritja ne Tirane ne darke.

 

NE CMIM PERFSHIHET:

  • TRANSPORTI ME AUTOBUS KOMOD
  • AKOMODIMI NE HOTEL
  • MENGJESET NE HOTEL
  • BILETA E TRAGETIT DURRES – BARI ME KABINE
  • GUIDE SHQIPETARE GJATE GJITHE UDHETIMIT

NE CMIM NUK PERFSHIHET

  • BILETA E HYRJEVE NEPER MUZEUME
  • HYRJA NE VENECIA (20 EURO TAKSA PER PERSON + TRAGETI)
  • SHETITJA ME GONDOLA
  • KONSUMIMI I VAKTEVE TE DREKES DHE TE DARKES

 

POLITIKAT E FEMIJEVE

• 0-2.99 VJEC JANË FALAS
• 3 -11.99VJEC, NËSE AKOMODOHET NË DHOMË ME 2 TË RRITUR, PËRFITON 30 % ZBRITJE
• MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR

SHENIM

►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.
►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
►PER REZERVIM NEVOJITET 30% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES .
► NE RAST ANULLIMI TE UDHETIMIT KLIENTI NJOFTOHET 3 DITE PARA
► PER REALIZIMIN E KETIJ UDHETIMI NUMRI MINIMAL I PJESMARRESVE ESHTE 20
►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.

WhatsApp chat