Star Tours | 2 Ditë Selanik Meteora Katerini
1129
post-template-default,single,single-post,postid-1129,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-13.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2,vc_responsive
 

2 Ditë Selanik Meteora Katerini

2 Ditë Selanik Meteora Katerini

Udhetim 2 ditor ne Selanik Meteora Katerini

Nisje ne date:

Prill Maj Qershor Korrik
6 – 7 49€ 4 – 5 49€ 1 – 2 49€ 6 – 7 49€
13 – 14 49€ 11 – 12 49€ 8 – 9 49€ 13 – 14 49€
20 – 21 49€ 18 – 19 49€ 15 – 16 49€ 20 – 21 49€
27 – 28 49€ 25 – 26 49€ 22 – 23 49€ 27 – 28 49€
29 – 30 49€

 

Dita 1: TIRANE – SELANIK – KATERINI
Nisja nga Tirana ne oren 05:00 ne drejtim te Kapshtices. Ndalesa gjate rruges per kafe dhe pushim. Pas kalimit te pikes kufitare te Kapshtices, nisemi drejt Selanikut. Ne Selanik do te vizitojme: Sheshin Aristoteli, Kulla e Bardhë ,zona Tsimiski dhe monumentet e tjera historike të qytetit . Mundesi per shopping ne dyqanet e shetitores. Pas vizitave ne Selanik nisemi drejt Katerinit. Mberritja në Katerini. Akomodimi ne hotel. Opsionale darka ne Tavernat Greke.

Dita 2: METEORA – KALLABAKA
Mengjesi ne Hotel. Pas mengjesit nisemi per te vizituar Meteoran, e famshme per peisazhet magjike natyrore dhe manastiret ne majat e shkembinjve. Vete fjalaMeteora do te thote “pezull ne ajer”, ose ne “qiell” dhe ate pershtypje te japin duke i pare nga afer. Me pas, vazhdojme drejt Kalabakes. Kohe e lire per te vizituar fshatin turistik te Kalabakes. Pasdite nisja për në Tirane.Gjatë rrugës ndalesa të shkurtra. Mberritja në Tirane

Ne cmim perfshihen:
1. Transporti me Autobus Komod
2. Akomodimi ne hotel buze detit
3. Mengjeset ne Hotel
4. Shoqerues shqiptar gjate udhetimit

#Shënim
-Akomodimi në dhomë Teke (single) ka pagesë ekstra në varesi të hoteleve ku qëndrohet.
-Nëse krevati nuk do të jetë dopjo , do të jenë dy krevatë tek të bashkuar.
-Për realizimin e ketij udhëtimi numri minimal i pjesëmarrësve është 20 (njëzet)
-Në rast anullimi të udhëtimit klienti njoftohet 3 ditë para.
-Për rezervim, mund të paguani 50% të shumës tani, ndersa pagesën e plotë deri në 7 ditë para nisjes.
-Në rast anullimi nga klienti pagesa e bërë është e pakthyeshme.
-Agjencia nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshme sië janë mungesë dokumentacioni, espuls, etj.

WhatsApp chat